Kto ma pracę  ten ma powód do radości. Oprócz tego, że ma zajęcie, a więc nuda mu nie grozi, to jeszcze dostaje wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, a zatem, może sobie pozwolić na drobne przyjemności. Tak powiedziałaby osoba bezrobotna, która straciła pracę lub, która bezskutecznie jej poszukuje. Z kolei, osoba pracująca zatrudniona na takim czy innym stanowisku, ze swojej perspektywy widzi tą sytuację zupełnie inaczej. Owszem, ma zajęcie i za wywiązanie się ze swoich obowiązków otrzymuje zapłatę aczkolwiek, jednocześnie ma mniej czasu dla siebie samego, dla rodziny i przyjaciół, a zarobione pieniądze są tak naprawdę niewiele warte- rozpływają się w mgnienia oku. Poza tym, osoby pracujące zazwyczaj mają kogoś nad sobą- pracodawcę/przełożonego, są zatem narażone na ciągły stres, a praca którą wykonują nie zawsze ich satysfakcjonuje. W dodatku, gdy zbliżają się święta albo pracodawca obchodzi imieniny, pasuje złożyć mu życzenia i tu pojawia się problem. Jakich użyć słów, jakiej formuły?- oto jest pytanie! Okazjonalne wiersze- życzenia znajdziemy w Internecie lub wymyślimy sami.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę dobrego zdrowia i pomyślności, niech w sercu Szefa radość zagości. Moc kontrahentów i zysków bez liku, spełnienia marzeń – dorwania dłużników”.

W nadchodzącym Nowym Roku, życzę wyrozumiałości dla pracowników, trzeźwości w ich ocenie i dystansu do innych, i do samego siebie. Niech Szef wreszcie zwolni – nie nas lecz tempo życia. Zdrowie, to podstawa, za zdrowiem idzie humor, a za humorem pozytywna postawa. Zadowolony Szef, to zadowoleni pracownicy. Wszystkiego dobrego!”

„Najpiękniejsze, świąteczne, wielkanocne życzenia składamy od serca, życząc ich spełnienia.
Smacznego jajka, mokrego Dyngusa, radości na co dzień i pogody ducha!”

„Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych: pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań przy rodzinnym stole oraz wesołego Alleluja, tego życzy …”

W dniu imienin życzymy, aby los dał Pani/Panu zdrowie i szczęście, i zakończył sukcesem każde przedsięwzięcie. Aby wszystko w życiu się układało i uśmiechu na co dzień przysparzało. Zdrowia, szczęścia, pomyślności wszelkiej, spełnienia marzeń, bo czegóż chcieć więcej?!”