Święta, bez względu na to jakie one są- Wielkanocne czy Bożonarodzeniowe, to zawsze magiczny czas zwłaszcza dla ludzi wierzących, którzy przeżywają je nie tylko w wymiarze rodzinnym, ale także religijnym. Spotkania z najbliższymi, łamanie się opłatkiem, dzielenie się jajkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek w grudniu i radosnego Alleluja wiosną, to coś wspaniałego! Zresztą, tak samo, jak przeżywanie Sylwestra- żegnanie Starego Roku i witanie Nowego. Każde z tych wydarzeń niesie ze sobą coś wspaniałego, coś ważnego, jakieś przesłanie, magiczną moc, która ożywia ducha, rozsiewa radość na wszystkie strony. Atmosfera tych niezwykłych chwil jest nie do przecenienia dlatego też, gdy zbliżają się święta- te czy tamte, stajemy się lepsi niż byliśmy dotychczas. Więcej w nas życzliwości, dobroci o chęci uszczęśliwiania innych. To prawie tak, jak w przypadku Walentynek. W Dniu Świętego Walentego nasze uczucia materializują się w postaci prezentów i wiązanek słownych. Drobne upominki i miłosne wyznania wierszowane chwytają ze serca 14. lutego zaś, symboliczne podarunki i życzenia świąteczne w formie wiersza we właściwym dla nich czasie.

 

PRZYKŁADY WIERSZY/ŻYCZEŃ ŚWIĄTECZNYCH:

„Zdziwisz się, kto? Zdziwisz się, skąd? A ja Ci życzę Wesołych Świąt! Pomyślisz sobie- To jakaś bajka! A ja Ci życzę smacznego jajka! Czy jestem szczery? Nie miej obawy! W składaniu życzeń nabieram wprawy!”

„Żeby śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry Śmigus zraszał skronie dużo szczęścia sypiąc w dłonie! Z okazji Świąt Wielkanocnych, radości z cudu zmartwychwstania Pana, Smacznego jajka i mokrego Dyngusa życzy ….”

Idą święta wielkim krokiem, pachnie drzewko w Twoim domu. Patrzysz na nie ciepłym wzrokiem i życzenia składasz komuś. Bóg się rodzi dla nas wszystkich- w stajni płacze tak ukradkiem. Ty odwiedzisz swoich bliskich i podzielisz sie opłatkiem.  Na te Święta co nadchodzą, życzę ciepła i miłości. Niech Cię ludzie nie zawodzą i niech uśmiech w sercu gości.”

W tym dniu radosnym, oczekiwanym, gdzie gasną spory, goją się rany… życzę Wam zdrowia, życzę miłości- niech mały Jezus w sercach zagości. Szczerości duszy, zapachu ciasta; przyjaźni, która jak miłość wzrasta. Kochanej twarzy, co rano budzi, na co dzień  tylko życzliwych ludzi.”

W Nowym Roku życzę Ci:  12 miesięcy zdrowia, 53 tygodni szczęścia, 8760 godzin wytrwałości,  525600 minut pogody ducha i 31536000 sekund miłości! Niech szampan się leje, a ognie buchają, muzyka niech gra tak głośno, że ach!”